Димарі для котлів

Димарі для котлів

Автономне опалення та його облаштування - одна з пріоритетних проблем, на вирішення якої спрямовуються чималі кошти та зусилля. Від правильності знайденого рішення залежить ефективність роботи усієї опалювальної системи, частиною якої є димарі для котлів. Розглянемо критерії, орієнтуючись на які, здійснюється вибір обладнання для облаштування ефективних каналів димовідведення.

Критерії вибору димоходу для котлів

Як відомо, немає нічого ідеального, як немає досконалих варіантів обладнання димоходів для котлів. Тим не менш, враховуючи низку факторів, що стосуються технічних характеристик димохідних труб, можна знайти та придбати оптимальний варіант. Ось на що слід звернути увагу:
  1. Технічні характеристики котла, з яким планується використовувати димар. Йдеться про потужність обладнання, тип палива, експлуатаційні температури, в тому числі і відведених через димохід продуктів горіння.
  2. Архітектурні особливості будівлі, де монтується котел. На параметри каналу димовідведення та його конфігурацію впливає висота перекриття, відстань до виходу труби з будівлі, будматеріали, з яких споруджено будинок чи котедж.
  3. Матеріал труби. Вибір робиться між металом, керамікою та азбестоцементом, про властивості яких ми розповімо нижче.

Особливості конструкції та матеріалів димоходів

Завдяки різноманітності димоходів, вибирати можна з кількох варіантів монтажу, серед яких:
  • вертикальний, з виходом через коник даху;
  • вертикальний, із виходом через покрівлю;
  • зовнішній, із виходом через стіну.

Як правило, опалювальні системи проєктуються паралельно із створенням документації на будівництво будинку чи котеджу. У таких випадках можна закласти будь-який з варіантів димоходу, але слід урахувати властивості матеріалів, з яких монтується канал димовідведення.
Наприклад, азбестоцементні труби погано витримують високі температури, тому їх рекомендовано використовувати із газовими котлами, де продукти горіння нагріваються до 400-700℃. Частково з тих же причин з твердопаливними котлами рідко використовується кераміка. Обидва варіанти доступні за ціною, але їх ефективність та термін експлуатації не порівняти з металевими сендвіч-димоходами.
Тришаровий димар - варіант універсальний за багатьма параметрами: відмінний функціонал, простий монтаж, мобільність, компактність та сумісність з будь-яким з існуючих котлів цілком виправдовують високу ціну сендвіч-труб.