Димарі для печей

Димарі для печей

Поняття «сучасний інтер'єр» має широке трактування, але стереотип, що склався, не дозволяє побачити в таких обставинах, наприклад, піч-лежанку, або цегляну плиту на твердому паливі. Тим не менш, сучасне обладнання дає масу можливостей для облаштування гарної й, що важливо, функціональної печі, при цьому можна обійтися без масивної цегляної труби, обравши сучасні димарі для печей.

Димарі для печей: оптимальний варіант

Що стосується самих печей, то ринок пропонує безліч варіантів:
 • традиційні цегляні;
 • сталеві та чавунні топки;
 • пічки-буржуйки.
Причому, це лише сегменти, кожен з яких наповнений найрізноманітнішим обладнанням. При такому достатку важливо прийняти єдине правильне, бажано універсальне рішення, у тому числі й по придбанню димоходу для печі. Можна розглядати декілька варіантів труб - керамічні, азбестоцементні, металеві та сендвіч-димарі. Щоб зробити правильний вибір, потрібно бути обізнаними про їх переваги та недоліки.
 1. Азбестоцементні. Вимагають дбайливого монтажу, мають недостатню міцність, термостійкість, тому використовуються переважно з газовим обладнанням. Мають порівняно невеликий термін експлуатації.
 2. Керамічні. Вимагають додаткової теплоізоляції.
 3. Сендвіч-димарі з металу. Це універсальний варіант, який підходить для димовідведення в печах будь-якої конфігурації. Міцні, надійні, просто збираються з прямих та вигнутих під певним кутом сегментів. Комплектуються всім необхідним для облаштування повноцінного димоходу.

Критерії вибору пічних труб

Орієнтирами для ухвалення рішення про придбання того чи іншого варіанту труби димовідведення мають стати такі параметри, як:
 • діаметр;
 • матеріал виготовлення;
 • тип монтажу;
 • додаткові можливості;
 • ціна.

Що стосується вартості, то у випадку з придбанням якісного димаря цей критерій повинен поступитися, перш за все, безпекою конструкції, адже сумнівна економія загрожує втратою всього майна, наприклад, від пожежі, що виникла з вини димоходу. Ще гірший варіант - витік чадного газу, може коштувати здоров'я та навіть життя. У будь-якому випадку, до обладнання печі димоходом слід поставитися з усією серйозністю та великою відповідальністю.