Димарі для лазні та сауни

Димарі для лазні та сауни

Власна парна - це данина слов'янським традиціям та гігієнічна розкіш, за рідкісним винятком доступна лише власникам приватних будинків та котеджів. Незалежно від того, чи є лазневий комплекс окремою будовою, або частиною житлового будинку, важлива правильна організація його роботи, зокрема, це забезпечення ефективного димовідведення.

Особливості обладнання димоходу для лазні та сауни

На думку фахівців, вибираючи той чи інший варіант димаря для лазні та сауни, слід насамперед керуватися правилами безпечної експлуатації парної та обладнання, що використовується. Майбутній канал димовідведення не має стати джерелом витоку шкідливих газів. Його монтаж повинен виконуватись відповідно до всіх вимог СНіП, пожежної безпеки. З цією метою забезпечується надійна теплоізоляція труби від дерев'яних та пластикових конструкцій, монтується іскрогасник.
Конструкційно кращим варіантом вважають трубу, що вертикально йде через дах: компактна, забезпечує достатню тягу в споруді. Для варіанта з корінною трубою доведеться обладнати фундамент, а стінний монтаж вимагає додаткової теплоізоляції димоходу. До речі, утепленню труби необхідно приділяти особливу увагу, щоб у ній не утворювався конденсат, що активує кислотне середовище всередині димоходу.

Критерії, за якими вибирають димар для лазні та сауни

Частину відповідей на питання, який буде димар у вашій парній, можна отримати на етапі проєктування лазні або сауни, оскільки саме проєкт визначає конфігурацію димоходу. У ньому враховуються:
  • тип топки або печі - визначає діаметр труби та вид палива, залежно від якого вибирається матеріал димаря;
  • компонування обладнання банного комплексу – наявність кам'яниці, «самоварного» або автономного бака для гарячої води;
  • підведення труби – зверху, збоку, ззаду;
  • спосіб виведення димоходу надвір - через коник, покрівлю, стіну.

Власне, проєкт потрібен, для того щоб правильно підібрати та поєднати обладнання, уникнути помилок, що тягнуть за собою непродуктивні витрати часу та коштів.
Закупівля обладнання проводиться на базі наявних даних про обсяг приміщення, схему трубопроводів, місце встановлення топки та прокладки димоходу. Оптимальний варіант - купити комплект, до якого входить піч та труба димовідведення, конструкції яких збігаються за типорозмірами. На сьогоднішній день універсальний варіант димоходу для лазні та сауни – секційні сендвіч-димоходи.