Що таке конденсат і яку загрозу він несе димоходу

Що таке конденсат і яку загрозу він несе димоходу

Щоб зрозуміти що таке конденсат і які причини його виникнення, слід для початку трохи звернутися до історії. Згідно ще радянським нормативам і вимогам до систем димоходів, вихідна температура з котла повинна була знаходитися на рівні не менше 150 градусів. Завдяки таким високим вимогам виключалася можливість появи не тільки конденсату, а й багатьох речовин, які деструктивно впливали на конструкцію димаря.

У сучасних котлах нормальною вихідною температурою вважається 140 градусів або трохи менше. Крім цього, автоматика в котлах тривалого горіння не може забезпечити перманентну високу температуру в димоході. Що вже говорити про якість сучасного палива, яке використовується для обігріву. Його показники сухості і зольності значно відхиляються від рекомендованих в гіршу сторону. В результаті, такий комплекс проблем і викликає появи конденсату в димоходах.

Звідки береться конденсат

З уроків фізики усі ми знаємо, що речовини можуть перебувати в трьох станах:

 • Газоподібному;
 • Твердому;
 • Рідкому;

Закинуте в котел тверде паливо спалахує і виділяє гази (Наприклад, водяна пара), які піднімаючись вгору по димоходу попадають в «Холодну зону», де відбувається їх конденсація. У підсумку випаровується рідина з котла перетворюється в крапельки. Ці крапельки можуть бути дуже небезпечними і поступово руйнувати димар.

Чим небезпечний конденсат

Згораючи, паливо виділяє різноманітні хімічні елементи. Це можуть бути:

 • Азот;
 • Сірка;
 • Вуглець;
 • Водень;
 • Кисень;

У процесі охолодження ці елементи осідають в димоході у вигляді агресивних кислот (сірчаної, вугільної, азотної). Це призводить до швидкого руйнування цегляної кладки: з’являються мікротріщини, які з часом розростаються. Визначити, що димохід має проблеми можна по прояву плям на його зовнішніх стінах. При цьому, варто пам’ятати, що такі кислоти не тільки руйнують структуру димоходу, а й випаровуються всередину будинку, погіршуючи здоров’я його мешканців.

При проектуванні системи опалення особливу увагу слід приділяти якісному і продуманому димоходу. Фахівці рекомендують використовувати різні матеріали для димоходів в різних ситуаціях. наприклад:

 • Елементи марки AISI-304 підходять для використання в умовах температур до 450 градусів і малих обсягах можливого конденсату;
 • Елементи марки AISI-316 необхідно використовувати, якщо очікується температура до 750 градусів і великі обсяги конденсату (наприклад, при спалюванні мазуту або сирої деревини);
 • Для димоходів саун або камінів, де температура досягає 1050 градусів, рекомендується використовувати марку AISI-309;

Підприємство Топкадимоходи виготовляє якісні димоходи зі стійких до конденсату матеріалів. Продукція компанії може застосовуватися в будь-яких умовах роботи опалення. Щоб отримати експертну консультацію і придбати товар, клієнтам досить зв’язатися з менеджерами Топка димоходи по вказаними контактами. Будуйте якісно і безпечно!