Зворотна тяга в димоході, що робити?

2018.07.24

Нам видається природним, що дим з печі йде через димохід на вулицю, але ми не завжди розуміємо, чому відбувається саме так. І тому, виявивши при розпалюванні печі замість прямої зворотну тягу в димоході, тобто рух диму в приміщення, а не назовні, ми губимося в здогадах, що б таке зробити. Тим часом цієї неприємності може і не статися, якщо при спорудженні димоходу і користуванні їм дотримуватися кількох простих правил. Тяга – це спрямований потік повітря, що виникає через різницю тиску повітря всередині і зовні системи. Зворотна тяга рідко з’являється в димоході раптово. Найчастіше проблеми накопичуються поступово і непомітно. Тяга в димоході може бути слабкою протягом досить довгого часу, і якщо на це не звертати уваги, то справу можна довести до повної неможливості користування опалювальним пристроєм. Перевірити роботу димоходу можна, якщо визначити швидкість димового потоку анемометром або скористатися спеціальним портативним приладом (диференціальним манометром) для вимірювання перепадів тиску. Але частіше в побуті застосовують інші, прості способи, які допоможуть вам зрозуміти, що зворотна тяга, на жаль, має місце в димоході і пора зайнятися його серйозним обстеженням. Запаліть свічку або сірник, задуйте її і піднесіть до відкритої топки (НЕ розпалюючи в ній вогонь). За відхилення диму і швидкості його втягування в канал можна оцінити силу і напрям руху потоку повітря. Крім того, занадто сильна тяга в димоході заявляє про себе гучним гулом і майже білим полум’ям, яке в нормі повинно мати золотисто-помаранчевий колір. Якщо ж полум’я придбало темно-червоний відтінок, то це означає, що швидкість димового потоку недостатня.

Причини появи зворотної тяги в димоході

Основні причини криються найчастіше в дефектах конструкції димоходу. Занадто високий димар дає посилену тягу, а занизький – недостатню. Дуже важливим є правильний підбір площі перетину димаря – якщо вона занадто мала для потужної печі, то продукти згоряння неможливо буде видалити повністю. Навпаки, занадто великий перетин труби призведе до того, що все тепло буде йти в атмосферу і ви не зможете прогріти своє житло. Діаметр труби повинен бути однаковий на всій його довжині, інакше ви отримаєте скупчення сажі в більш вузьких його ділянках, що також ускладнить видалення диму. Гладка внутрішня (робоча) поверхню димоходу – ще одна обов’язкова умова його хорошої прохідності. Крім того, досвід показує, що круглі труби в цьому плані краще квадратних або прямокутних, так як потік димових газів не утворює в них завихрень по кутах, що зменшують його швидкість. Проблеми створювати може також наявність відхилень стовбура димаря від вертикалі (відводи під різними кутами) і горизонтальних ділянок довше рекомендованих.

Компанія Топка пропонує вам професійні послуги з оцінки стану димоходу. Наші фахівці проведуть всі необхідні виміри, перевірять стан швів і стиків, оцінять працездатність механічних пристроїв димовідвідної системи і допоможуть вам привести її в порядок.