Монтаж димоходу

2018.07.24

На якому б виді палива не працював обігрівальний прилад, для його повноцінної експлуатації необхідна окрема димовідвідна система. Про те, з якого матеріалу буде Ваш димар і як він буде розташовуватися щодо перекриттів і стін – все це бажано передбачити на стадіях проектування і будівництва будинку. В даній статті мова піде про монтаж димарів з нержавіючої сталі, головною перевагою яких є те, що їх можна встановлювати у вже готовому будинку.

На перший погляд може здатися, що монтаж димоходу з нержавіючої сталі – справа не хитра, але це помилкове уявлення. Існує ряд особливостей, не знаючи про які, можна не тільки дуже швидко привести в непридатність обладнання, а й порушити вимоги пожежної безпеки, що можуть привести до вкрай небажаних наслідків.

Монтаж димоходу сендвіч.

Як і одноконтурні труби, сендвічні труби монтуються тільки по конденсату. Чому не по диму – причин кілька: • по-перше, різниця температур всередині і зовні труби в холодну пору року, експлуатація опалювального приладу в режимі тривалого тління або робота обладнання на газовому або дизельному паливі (газові та дизельні котли), провокує появу конденсату, який стікає зверху. Щоб волога правильно стікала по внутрішніх стінках труб, а не потрапляла на зовнішні і не утворювала брудних патьоків, для цього елементи повинні бути зібрані строго по конденсату; • по-друге, конструкція сендвічів така, що при неправильному складанні кожна верхня труба внутрішнім і зовнішнім контуром розміститься в теплоізоляції нижчої. Це означає, що з зовнішньої сторони теплоізоляційний матеріал всієї димохідної системи буде піддаватися попаданню опадів із зовні. А зсередини утеплювач буде промокати через вологу, що виділяється. У підсумку, Ваш димар не тільки дуже швидко прийде в непридатність, а й втратить свою безпечність.

• Тому, щоб уникнути неприємностей, монтаж димоходу з сендвіч труб здійснюйте тільки по конденсату.• Крім димоходів індивідуального призначення існують коаксіальні димовідвідні системи, призначені для експлуатації котлового обладнання, що використовуються для підключення декількох опалювальних приладів. Монтаж коаксіального димоходу має багато спільного з установкою індивідуального димовідводу, але має деякі конструктивні особливості:

• конденсатозбірник в нижній частині димохідної системи; • наявність адаптера тяги; • перед входом першого опалювального агрегату і після входу останнього розміщується прилад, який контролює температуру і тиск (газоаналізатор). На монтаж димоходу ціна залежить від багатьох факторів: • висоти димовивідного каналу; • типу розміщення димоходу (зовнішній або внутрішній); • складності робіт в цілому.

Але скільки б не коштувала установка системи димовідведення, безпека Вашого будинку і у Вашого життя коштують незрівнянно більше. Крім цього, професійний розрахунок комплектуючих елементів димаря, а також грамотний підбір додаткових монтажних матеріалів для забезпечення ізоляції в місцях проходу стін, стель та покрівлі – все це запорука правильного та безпечного функціонування Вашої опалювальної системи. Тому не нехтуйте послугами фахівців, довірте професіоналам Топка здійснення монтажних робіт, і Ви отримаєте гарантовані якість і безпеку!