Монтаж каміна

Якщо ви прийняли рішення встановити в своєму будинку камін, то цю задачу повинні доручити виключно професійним майстрам. Проведення робіт складається з маси нюансів, тому слід передбачити все, що допоможе зробити обігрів вашої оселі безпечним та якісним. У нас ви можете замовити комплексні професійні послуги, які включають декілька етапів.

Етап перший – виклик та виїзд кваліфікованого майстра на об'єкт

Перш за все, вам слід зателефонувати нам за вказаними на сайті номерами, узгодити деталі, домовитися про день та час, залишити адресу.

Приїзд майстра та первинне обстеження місця встановлення каміну – це дуже важливий етап, тому що тільки тоді ви зможете дізнатися точно, яке саме обладнання можливо встановити в вашому домі, який тип опалення підходить та яка топка буде краще.

Для того щоб зробити правильні висновки, фахівець з монтажу проведе огляд існуючих димохідних систем, проаналізує їх особливості, а якщо чогось не вистачає, то узгодить з замовником обсяг підготовчих робіт та оптимальний тип димоходу, дасть професійні поради.

Етап другий – отримання замовником рекомендацій стосовно місця, де може бути розміщений камін

Стосовно місця встановлення каміну існує багато нюансів, тому слід завжди попередньо проконсультуватися с фахівцем. Розглянемо декілька важливих вимог.

 1. До стіни.

Якщо будівля, всередині якої планується встановлення каміну, дерев’яна або це дуже застарілий будинок, зроблений з глини та дерева, то дуже важливо підготувати стіну, вздовж якої буде конструкція. Потрібно зробити ізоляцію. Для цього можна використати:

 • листи гіпсокартону, розмістивши під них мінеральну вату;
 • сучасний негорючий матеріал SuperIsol в якості екрану.

Цим ви забезпечите пожежну безпеку.

 1. До підлоги.

Камін може бути встановлений тільки на підлогу, зроблену із жаростійких матеріалів, а також розраховану на велике навантаження. Обладнання краще встановити на кам’яну основу, яка буде доволі жорстко прив'язана до стіни. Цей крок допоможе запобігти появі тріщини в облицюванні, якщо будівля почне давати усадку. По висоті основа повинна бути вище або врівень з чистовим оздобленням підлоги, а по площі – перевищувати зону, відведену під сам камін, що дозволить захистити покриття підлоги. Основу слід покрити плиткою або каменем, а також – зону перед топкою. Все це робиться з міркувань пожежної безпеки.

 1. До стелі над каміном.

Не менш ретельно досліджується стеля. В камінній зоні вона не має включати горючі матеріали. Якщо ж вони є, то тоді потрібно змонтувати спеціальну негорючу вентиляційну камеру з окремим від камери навколо топки повітрообміном.

 1. До повітрообміну.

Це також дуже важливий момент, від якого залежить безпека мешканців при експлуатації каміну, та комфорт. Річ у тому, що він споживає дуже багато повітря, а якщо цього не буде достатньо, то почнеться задимлення. Сучасні конструкції наділені вбудованими системами для зовнішньої подачі повітря, для чого окремо передбачений впускний вентиляційний канал.

 1. До приміщення.

Якщо ви мрієте про камін, то його встановлення рекомендовано в просторій кімнаті, де є достатньо місця для того щоб дивитись на вогонь. Крім того, необхідний також простір для циркуляції повітря. Важливе значення має ще наявність вільного місця для зручного обслуговування устрою, зберігання дров, тощо.

Димохід для камінної системи краще взагалі передбачити на етапі проектування та будівництва будинку. Тоді вдасться з мінімальними затратами часу та коштів на матеріали зробити все правильно. Якщо ж цей момент не був врахованим, то потрібно буде спроектувати новий проект, враховуючи вимоги до димохідних каналів.

Корисні поради:

 • поблизу каміну не має бути легкозаймистих предметів;
 • не слід розташовувати навпроти телевізор, тому що вам будуть заважати відблиски полум'я;
 • зв’яжіться з нами, щоб попередньо отримати консультацію майстра з монтажу, це допоможе заощадити та уникнути помилок.

Етап третій – розробка проекту, узгодження та установка обігріваючої конструкції

Кожна частина загального проекту – це окреме питання, яке проходить свій процес узгодження. Тобто окремо узгоджується димохідна система, окремо – вибір та встановлення топки, також окремо – вентиляція, тощо. На все може піти близько двох тижнів.

Важливо! Перед початком підготовки вноситься завдаток, зазвичай у розмірі 30-50% вартості проекту.

Термін монтажу каміна залежить від виду обраної топки:

 • для повітряного типу досить 1 дня;
 • для пристрою з водяним контуром - 2-3 дня.

На облицьовування теж йде 2-3 дні. Для реалізації складного проекту може піти від 5 до 10 днів.

Інші умови проведення монтажних робіт

 1. Приміщення повинно бути підготовленим для проведення монтажних робіт (наявність водопостачання, виходу до електромережі, місця для складання інструменту).
 2. Повинен бути під'їзд для вантажного авто та ліфт для підйому матеріалів (якщо роботи планується проводити на верхніх поверхах).
 3. Температура в приміщенні має бути не менше +100С.

Важливо! Якщо роботи по встановленню каміну проводяться за межами області та займають більше 1 дня, то замовнику слід оплатити проживання бригади в готелі.

Наші роботи