Рекомендації по вибору марки сталі

Димохід - надійний і безпечний !

Надійність, довговічність і безпека - такі вимоги повинні пред'являтися не тільки до опалювальних систем, а й до димоходу, який відповідає за забезпечення  функціонування всієї опалювальної системи в цілому. Якісно виконаний димохід є гарантією комфортного і безпечного життя в будинку.

Сучасні високотехнологічні опалювальні системи пред'являють більш високі вимоги до пристрою димоходів. Високий ККД опалювальних котлів дає можливість з меншими витратами підтримувати комфортну атмосферу в будинку, але саме в зв'язку з цим збільшується навантаження на димохід, тому що зворотна сторона високого ККД - низька температура і висока концентрація вологості в димохідної системи особливо в осінньо-зимовий період. Це призводить до появи конденсату з сірчистими сполуками, які прискорюють корозію металу. В результаті чадний газ може частково проникати в приміщення, до того ж виникає небезпека загоряння і пожежі.

Матеріал димоходу підбирається в залежності від типу теплової установки і виду палива, що спалюється, і повинен відповідати вимогам жароміцності і кислотостійкості. При виробництві нержавіючих димоходів «Топка» використовується високоякісна нержавіюча сталь і утеплювач на основі базальтового волокна.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИБОРУ МАРКИ СТАЛІ ДЛЯ ДИМОХОДІВ

  • Жароміцні сталі клас AISI 309 /EN 1.4828  товщина (0,8 мм.)  кислото - термостійка, жаростійка, тугоплавка. Стійка до кислот при високих температурах .
  • Переваги :  Здатні працювати в умовах підвищених температур без помітної залишкової деформації і руйнування. Основними характеристиками є повзучість і тривала міцність. Робоча температура такого димоходу становить 1050°С . Стійка до займання сажі.
  • Застосування Каміни відкритого і закритого типу, топки , дров’яні печі  твердопаливні  котли , бані та сауни

 

  • Аустенітна хром -нікель – молібденова сталь клас  AISI 316L /EN 1.4404  товщина сталі (0,6 мм.) Підвищена кислотостійкість ,термостійка  до температури не вище t 750°С.
  • В її складі присутній МОЛІБДЕН та на півтора рази більший вміст нікелю ніж в AISI 304.
  • Переваги :  Завдяки молібдену сталь цієї марки особливо стійка до корозії, високих температур і агресивних середовищ . Вони не руйнуються при  дії агресивного конденсату димових газів.
  • Через низький вміст вуглецю , не чутлива до між зернистої корозії після зварювання. 
  •  Застосування Газові котли , пелетні  печі , твердопаливні котли  які мають високий ККД і невисоку температуру димових газів. Рідкопаливні системи.
  •  

 

  • Аустенітні хром - нікелеві сталі клас AISI 304 /EN 1.4301 товщина сталі(0,5 – 0,8, 1 мм.)  Кислотно - термостійка нержавіюча сталь, стійкістю до температури не вище t 600°С в не дуже агресивних середовищах. Використовується для газових димохідних систем. Також можна використовувати для твердопаливних агрегатів. Обов’язкове обмеження по вологому  режиму димових газів.

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ !!!

В Україні, на відміну від європейських країн, не існує стандартів за матеріалами, які використовуються при виготовленні димарів, тому нарівні з якісними аустенітними сталями українські виробники використовують феритні без нікелеві  сталі (AISI 430 , 439 , 409)  ЯКІ МАГНІТЯТЬСЯ , та сталі  з Китаю та Індії, марки AISI 201-202 , які не мають магнітних властивостей. Дані  марки містять недостатній % хрому та нікелю, щоб гарантувати тривалу та безпечну роботу димохідної системи. Низький вміст легуючих компонентів свідчить про те, що вони мають низькі антикорозійні властивості. Використання їх в системі димовідведення призведе до скорочення служби і плачевного результату. Відповідальність у даному випадку повністю лягає на замовника. Відрізнити її від якісної сталі можна тільки після проведення хімічного аналізу. Ціни на димоходи з даних марок в 1,5 рази дешевші середньоринкових.

 Перш ніж купити димохід , слід задати найголовніше питання. Чи гарантується безпека димоходу? Чи відповідає вимогам жаростійкості і кислотостійкості ? Не забудьте уточнити марку сталі з якої він виготовлений !

ДОВГОВІЧНІСТЬ !!!

Часто недобросовісні  виробники вводять в оману покупця тим , що, чим більша товщина сталі тим більший ресурс служби димаря. Якщо ви не фахівець то розібратись буде складно. Справа тут не в товщині а в її складі і хімічних властивостях. Головним ворогом димохідних систем є конденсат в якому присутні кислоти (вугільна , сірчана , азотна і інші ...)  , які з часом повільно, але вперто роз'їдають стінки Вашого димаря . Тому при виборі димоходів в першу чергу необхідно звертати увагу на марку сталі (кислотостійкість жаростійкість та окалиностійкість ) , а,  не товщину.

Найважливіша властивість нержавіючих металевих модульних димоходів - хімічний склад металу, що залежить від температури димових газів теплогенератора (котла, каміна, печі) та стійкості до агресивного конденсату (Водяні пари + сірка, що міститься в паливі = сірчана кислота).

Вплив хімічних елементів в сплаві на характеристики сталі

Хром - важливий компонент який суттєво підвищує твердість і корозійну стійкість сплавів. 13% і вище - сплави є нержавіючими в звичайних умовах і в слабо агресивних середовищах; - більше 17%  - є корозійностійкі в агресивних середовищах (окислювальних і ін.) Високо хромисті сталі, містять 20-25% Cr мають особливу стійкість до окислення при високій температурі.

Нікель  підвищує міцність , пластичність , корозійну стійкість в умовах агресивного середовища

Молібден використовується для легування сталей як компонент жароміцних і корозійностійких сплавів Молібден - один з небагатьох легуючих елементів, здатних одночасно підвищити міцність, в'язкість властивості сталі і корозійну стійкість при висох температурах.

Титан додають для захисту від міжкристалічної корозії

Марганець - збільшує твердість, зносостійкість, стійкість до ударних навантажень

Підвищений вміст вуглецю в складі сталі може бути причиною утворення кристалізаційних тріщин при зварюванні, а також малопластичних гартівних структур і тріщин в околошовній зоні. Тому для підвищення стійкості слід зменшити вміст вуглецю в сплаві. Низьковуглецеві сталі AISI 316L /EN 1.4404  (вміст вуглецю до 0,25%) відрізняються пластичністю і підвищеною корозійною стійкістю.

Це забезпечує:

  • рівномірне зварене з'єднання з основним металом;
  • отримання зварних швів без дефектів;
  • жароміцність.

Кислоти, що виникають в результаті горіння палива

Вугільна кислота утворюється в результаті взаємодії розчиненої у воді вуглекислого газу і водяної пари:

Сірчана кислота утворюється при взаємодії сірчаного ангідриду SO3, що міститься в газах теплогенераторів, особливо, що працюють на дизельному паливі, і парів води:

Азотна кислота утворюється при взаємодії діоксиду азоту, що виділяється в процесі горіння  утворюють при цьому парів води

Для того щоб забезпечити термін служби димохідної системи 10 років при температурі 600°С  необхідно використовувати сталь марки AISI 304 товщиною 2 мм. , але використовуючи жаростійку марку AISI 309, товщину можна зменшити до 08 - 06 мм.

Правильно підібрана марка значно збільшує термін експлуатації димаря і його надійність

Пам'ятайте безпека вашої системи опалення в першу чергу залежить від правильної роботи димоходу.

Тому Якісний димохід може бути виготовлений тільки з якісного матеріалу.

ПРОДУКЦІЯ НАЙВИЩОЇ ЯКОСТІ, ЯКА ПРОСЛУЖИТЬ ВАМ ВІКА

Замовити монтаж