Як правильно обрати сендвіч димохід

Як правильно обрати сендвіч димохід

Двоконтурні сендвіч димоходи – оптимальний варіант для відкритого розміщення труби, що веде від топки. Конструкція такого типу складається з двох, розміщених один в одному, труб різного діаметру. У проміжку між ними прокладається негорючий утеплювач, стримуючий тепло і не дозволяє нагрітися зовнішній стороні до критичних параметрів.

Навіщо потрібні сендвіч димоходи?

Умови, в яких експлуатуються пічні труби, екстремальні:

 • постійний контакт з відкритим полум’ям;
 • гранично висока температура;
 • поступове накопичення продуктів горіння, які періодично необхідно видаляти;
 • коливання температур (особливо на ділянках поза приміщенням).

Останній фактор надає саме згубний вплив на трубу димоходу. Через зміну температури на стінках виникає конденсат. Вода, змішуючись з сажею, перетворюється в сірчану, азотну і вугільну кислоти, суміш яких здатна роз’їсти будь-який матеріал. Утеплення димоходу необхідно не тільки для безпеки, але і для усунення причин, що ведуть до його руйнування. І сендвіч димохід справляється з цим завданням краще будь-яких інших конструкцій.

Особливості сендвіч-димоходів

Димохід-сендвіч – модульна конструкція, що збирається з декількох частин. Між собою модулі закріплюються розтрубним з’єднанням. Добре коли звужений край гофрований – гофра забезпечує щільне прилягання частин конструкції один до одного і служить таким собі клином.

Дуже важлива якість сполучних швів, які можуть бути фальцевими або звареними. Зварні шви, виконані із застосуванням аргонового зварювання, відрізняються високою міцністю, вони міцніші в порівнянні зі швами фальцевими, тому для внутрішньої сторони, на яку припадають значні навантаження, краще підбирати труби з таким з’єднанням. Навантаження на зовнішній кожух набагато менше, тому для нього підійдуть і фальцеві шви, які до того ж обходяться дешевше.

Переваги та недоліки димоходів з сендвіч труб

Користувачі сендвіч димарів відзначають їх наступні переваги:

 1. Простота
 2. Зібрати конструкцію сендвіч-димоходу може навіть людина, що не має особливих знань і досвіду. Не потрібно для цього і спеціального устаткування або, тим більше, техніки, досить мати креслення, що відображає послідовність установки кожного модуля;

 3. Мала вага
 4. Для установки подібного димоходу немає необхідності зводити окремий фундамент, який потрібно для цегельних або інших масивних конструкцій. Так як навіть довгі ділянки труб важать зовсім небагато, опорою під них може служити майданчик, закріплена на стіні, або навіть сама топка. Спорудження не робить істотного тиску на існуючий фундамент, перекриття та стіни і не руйнують їх. Не потрібно і великих витрат на завантаження-розвантаження і доставку консрукціі;

 5. Різноманіття
 6. Завдяки тому, що виробник завжди пропонує безліч колін, кріпильних і фітингових елементів, можна зібрати спорудження будь конфігурації, а невелика маса дозволяє закріплювати димохід до будь-яких поверхнях;

 7. Усунення
 8. Укладений в середину утеплювач справляється з виникненням конденсату і не дає з’явитися корозії, значно знижує ризик виникнення пожежі, оберігає людей від отримання опіків;

 9. Зменшення продуктів горіння
 10. Кругла гладка внутрішня поверхня не дає можливості накопичуватися сажі, а також набагато спрощує процес очищення димоходу;

 11. Поліпшення тяги
 12. Перетин круглих труб – найкраща форма, що забезпечує відмінну тягу, від якої залежить і ефективність роботи котлів;

 13. Зовнішня привабливість

Метал з нікельованої або нержавіючої поверхнею зовні естетичний, тому не потрібно монтажу додаткового коробу, його необов’язково закривати ні в естетичних, ні в протипожежних цілях.

Список недоліків набагато менше:

 1. Вартість
 2. Ціна сендвіч димоходу вище, ніж у звичайних одноконтурних димоходів зі сталі. Однак витрати повністю перекриваються достоїнствами, а в порівнянні з цегляними або керамічними аналогами (особливо з урахуванням витрат на монтаж і доставку) варіант багатошарового димоходу обходиться значно дешевше і не вимагає додаткових внутрішніх або зовнішніх перебудов будови;

 3. Термін служби.
 4. Цегла або камінь, без сумніву, простоїть довше.Проте ремонт цегляного димоходу зажадає набагато більших трудозатрат, часу і коштів.

Як правильно вибрати сендвіч димохід

Для того щоб правильно вибрати сендвіч димохід, слід враховувати кілька характеристик та особливостей експлуатації:

 • марку сталі;
 • товщину сталі;
 • тип утеплювача;
 • шар утеплювача і діаметри труб;
 • довжину модулів,
 • радіус вигину в місцях поворотів.

Товщина і матеріал внутрішньої труби.

Необхідно застосовувати тільки нержавіючу сталь стійку до корозії. Леговані стали здатні витримати і кислотний конденсат, і термічну навантаження. Необхідно звертати увагу і на склад металу труби – від нього залежить її стійкість. Вибір стали великої товщини, але з характеристиками, невідповідними для умов обслуговування, прискорить руйнування металу.

Товщину слід підбирати, спираючись на тип котла:

 • для топок, що працюють на рідкому паливі або газі, підійде товщина стінок в 0,5-1 мм
 • твердопаливні котли – 0,8-1,0 мм
 • банні печі – 0,5-0,8 мм
 • піролізні, газотурбінні або газопоршневі – близько 1 мм.

Товщина теплоізоляції і її тип

Утеплювач не тільки утримує тепло, а й підтримує оптимальну температуру всередині контуру проходження диму. Як утеплювач використовується базальтова, керамічна, каолінова вата, скловолокно та т.д. Базальтова вата володіє кращими можливостями, як в звичайних димоходах, так і в лазнях.

Діаметр димової труби сендвіча

Діаметр труби димоходу, оптимальний для опалення конкретного приміщення, визначається спеціальними розрахунками, заснованими на потужності котла та інших даних.

Кількість секцій

Залежить від конфігурації будинку і самого димоходу. При цьому слід враховувати, що якщо звичайні труби, використовувані в якості димоходу, можуть виконувати завдання з обігріву приміщень, через які вони проходять, димохід, виготовлений з сендвіч-труб, такої функції не несе – його зовнішня поверхня не нагрівається до рівня, необхідного для обігріву повітря. Тому маршрут монтажу може бути максимально зменшений, а кількість елементів скорочено до мінімуму. Великий вибір деталей дозволяє створити конструкцію будь-якої конфігурації і напрямку.

Якщо врахувати всі перераховані дані, куплений вами і встановлений за всіма правилами димохід сендвіч буде служити відмінно протягом всього терміну експлуатації.